Proč převést elektřinu a plyn

Přečtěte si následující důvody, proč se změnit dodavatele elektřiny nebo plynu. Přijdete na to, že je to úplná hračka a nepodstupujete žádné riziko. Bonus je výrazná úspora!!

 • Nižší ceny energií i do budoucna

Alternativní dodavatelé garantují nižší cenu energií i do budoucna. Díky osobnímu přístupu jsou schopni lépe a pružněji pracovat na trhu s plynem a elektřinou. Optimalizují stav elektřiny a plynu v rozvodové soustavě a neplatí tak zbytečné poplatky spojené s předzásobením nebo s podzásobením.

 • Formality vyřídíme za Vás a vše je bez poplatků

Nehrozí, že byste za změnu dodavatele platili nějaké poplatky. Nebudete nic platit ani nám, ani novému dodavateli. Připravenou smlouvu Vám zašleme poštou a jediným Vaším úkolem bude ji dovyplnit a podepsat. Všechny ostatní formality spojené se změnou dodavatele vyřídíme za Vás.

 • Nehrozí Vám, že zůstanete bez energií

Nikdy nezůstanete bez elektřiny nebo plynu! I kdyby náhodou alternativní dodavatel zkrachoval, nezůstanete bez energií! Podle zákona se o Vás musí okamžitě postarat tzv. dodavatel poslední instance, tedy místě příslušný distributor, který má povinnost Vám elektřinu nebo plyn dodat za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

 • Nic neriskujete

Pokud se vám změna z nějakého důvodu nezdaří, budete platit stejně, jakoby kdybyste se vůbec nepokusili dodavatele změnit. Nic neriskujete!

 • Novou smlouvu můžete opět vypovědět

I novou smlouvu můžete samozřejmě opět bez problémů vypovědět . Třeba pokud zjistíte, že je jiný dodavatel levnější. Jediné co musíte dodržet, je výpovědní lhůta, která je zákonem stanovena na 3 měsíce (pokud není v obchodních podmínkách uvedeno jinak). Dodavatele plynu můžete libovolně měnit jednou za 6 měsíců.

 • Všichni dodavatelé musí mít licenci

Všechny společnosti poskytující plyn a elektřinu musí být držiteli licence od Energetického regulačního úřadu. Alternativní dodavatelé elektřiny a plynu jsou tak pod jeho neustálým dohledem. Tato licence je zárukou kvality poskytovaných služeb.

 • Změnu dodavatele poznáte jen podle nižších záloh

Ve způsobu odběru elektřiny se pro Vás nic nemění. Veškeré servisní služby a odečty i nadále zajišťuje místně příslušný distributor jako doposud. Jedinou změnou bude, že Vám nově bude chodit vyúčtování od nového dodavatele, kterého jste si vybrali. Poznáte to tedy podle jiného loga a nižší zálohy.

Souhrn

 1. Změna dodavatele je zdarma
 2. Celý proces Vám nezabere víc než půl hodiny
 3. V případě krachu dodavatele nebudete bez energií
 4. Zaplatíte méně i bez omezení spotřeby
 5. Změnou dodavatele ušetříte až tisíce korun ročně
 6. Formality vyřídíme za Vás
 7. Vše je bez poplatků
 8. Pro změnu se rozhodly už stovky tisíc zákazníků

Chci změnu dodavatele elektřiny - vyplňte formulář

Chci změnu dodavatele plynu - vyplňte formulář